Sinu toitumisnõustaja

Eveliisi kogemus: “Magradal on oma osa minu -11 kg kehakaalu languses ning selles, et mu nahk on säravalt prink!”

Eveliis Kund-Zujev – blogija, eksportija, ema ja naine – on teinud elumuutuse, tänu millele tunneb end oma kehas hästi. Soovitusi jagab ka toitumisnõustaja Elis Nikolai-Vendla.

Suures pildis olen ma tavaline keskealine naine, kes elab tavalist elu mehe, lapse, kassi ja koeraga. Aga tegelikult on see vaid üks osa minust – osa, mida ma väga armastan. Olen suurima hea meele ja uhkusega ema ja abikaasa. Toonitan seda seetõttu, et noorena olin kindel, et ei emadus ega kooselu ei ole minu jaoks. Mul on hea meel, et eksisin. Teine osa minust on püsimatu ega armasta rutiini, seepärast on minu töövaldkonnaks olnud juba 20+ aastat eksport. Elada kohvrite otsas, kohtuda inimestega, mõelda välja turundus-ja müügistrateegiaid. Ja peale hektilisi ja tihti ka väsitavaid tööreise ei ole midagi mõnusamat kui tulla koju, nautida rahu ja vaikust pere keskel meie metsakodus. 

„Võõrad ei ole minu jaoks depressioon, ülekaal ja hõrenevad juuksed. Tarvitasin 6 aastat antidepressante, millega kaasnes kaalutõus ning kõrge vererõhk, paanikahood, pearinglus. Jõud puudus. Ilumuredest häiris mind ülekaalulisus ning ootamatult hõrenevad juuksed!”

Eveliis Kund-Zujev

 

Millised harjumused on sind edasi viinud?

Mulle ei meeldinud enam see mammistuv 40-aastane, kes peeglist vastu vaatas. Nüüdseks käin ma trennis, taliujumas, palju saunas ning jälgin, mida söön. Olles kaotanud pea 11 kg, on oluline kaalu hoida. Oluline harjumus on keha kreemitamine. Olen veendunud, et see on põhjus, miks mul rasedusega ei tekkinud ühtegi venitusarmi. Juuste ilu teekond on mind toonud Magradani ja kui juuksur mulle nüüd ütles, et mul on väga terved juuksed, mida ei ole mulle pea kunagi öeldud, sain ma aru, et olen oma võluravimi leidnud. Ma ei vaheta Magradat iial välja!

Milliseid muutuseid tundsid kui lisasid oma ilurutiini merevetika kehahooldustooted?

Kõigepealt pean ma muidugi ütlema, et nahk on erakordselt pehme ja siidine, samas ei ole see vaid merevetika sarjast tingitud. Absoluutselt kõik Magrada tooted, mida ma olen kasutanud, on sama tulemuse andnud!

Magrada pinguldav merevetika tootesari toetab keha puhastust. Lisaks võitis ka Anne&Stiili ilulemmiku 2023 auhinna! Milliseid muutuseid sina tundsid seda sarja kasutades?

Väldin niigi kohvi, liigun palju ja joon vett – kui mõelda, et kasutan ka Magrada merevetika sarja, mis väljutab jääkaineid & lõhustab rasvu, siis organismi puhastamine on igapäevaselt nii loomulik tegevus, et ei pane seda tähelegi. Lisaks lõhnab merevetika sari jumalikult! Kindlasti on sel oma osa kaalulanguses ning selles, et mu nahk on sõna otseses mõttes särav. Muutustest rääkides, siis merevetika sarja tõttu on mu nahk erakordselt siidine. Kartsin kaalu langetades naha lõtvumist – õnneks ei ole mul seda tekkinud. Usun, et just tänu merevetika kreemile! Eelmise aasta suvel avastasin tselluliiti oma kõhult. Täna ma tselluliiti enam ei näe – kindlasti tänu merevetika seerumile!

 

magrada pinguldav merevetika kehakreem

 

 

Elis Nikolai-Vendla

 

 

Elis Nikolai-Vendla, sertifitseeritud toitumisnõustaja- & terapeut ja Toitumisnõustaja+ asutaja, soovitab kuidas toetada keha puhastust. Milline on naha osatähtsus selles?

Tänapäeval on kerge oma maksa üle koormata – nii keskkonnast ja toidust saadud toksiliste ühenditega, liigse suhkru- ja küllastunud rasvade tarbimisega, liigsöömise ja alkoholiga. Kui maks on ülekoormatud, on ka keha loomulik puhastumine häiritud. Parim, mida teha saame, on toituda tervislikult, tarbida kiudaineid, eelistada mahedat toitu ning kasutada toksiinide vaba kosmeetikat & kehahooldustooted, sest just naha kaudu satub meie kehasse kõige rohkem mürke. Nahk meie kõige suurem eritusorgan, mille kaudu keha väljutab toksiine. Seega on nahal oluline roll keha puhastumisel. Lisa menüüsse antioksüdantide rikkaid puu-ja köögivilju, marju. Tarbi häid küllastumata rasvasid, joo puhast vett ning ära liialdada suhkru, alkoholi, nisujahu, soola ning kahjulikke e-aineid sisaldavate toitudega. 

„Tervislik toitumine ei ole sprint, vaid elukestev maraton!”

„Tervislik toitumine ei ole sprint, vaid elukestev maraton!”

Millised on suurimad tervisemured naistel, millega kliendid sinu poole pöörduvad kõige enam?

Ei saa salata, et enamik naisi leiab minu juurde tee ikkagi sooviga tervislikult ja püsivalt kehakaalu langetada ja isegi, kui see on alguses üks peamine eesmärk, toob teadlikum toitumine ja tervislikum menüü endaga kaasa ka palju teisi tervisekasusid.

Kahjuks on päris paljudel naistel ka muresid hormonaalse tervisega, ka selle puhul võib toiduvalikute muutmisest palju kasu olla. Lisaks pöördutakse minu poole ka seede- ja aeg-ajalt ka nahaprobleemidega.